Tipy, jak na zářivý úsměv?

25. července 2012 v 12:37 | Animé |  •Face•

-Dovolená-

548027_177762589023338_1869752324_n_large
Nádherný úsměv je klíč k mnoha úspěchům
Nepřirozené americké peroxidové úsměvy už dávno nejsou v módě! Nový trend je bělení zubů s citem pro váš přírodní odstín zubů. Můžete si nechat vybělit zuby i vy? Nebolíto? A na další otázky jsme se zeptali odborníka na bělení zubů:Co to vlastně bělení je?
Bělení je chemický proces, během něhož molekuly oxidů uvolňované z peroxidu vodíku pronikají mezi krystaly skloviny, kde odbarvují usazené pigmenty. Bělicí účinek je viditelný, ačkoli zubní sklovinu prakticky nijak nezmění. Přibližně dvě procenta skloviny zubu jsou organického původu, který se podílí na jeho zabarvení. Zbylá část jsou krystaly anorganického původu a oxidy na ně nepůsobí.

Nemůže to být škodlivé?
Bělení je bezpečné, pokud jsou vaše dásně zdravé, provádí se pod odborným dohledem a pokud se vyloučí rizika, jako jsou alergie, těhotenství či poruchy vývoje skloviny. Před každým bělením by vám měl zubní lékař nejdříve prohlédnout celou ústní dutinu, ošetřit všechny kazy, špatné výplně a odstranit zubní kámen.

Jaký je rozdíl mezi bělením doma a u dentisty?
Bělení doma
Při domácím bělení bude výsledek pomalejší, ale proces je méně nákladný. Dentista nejdříve sejme otisk, který pošle do specializované laboratoře, kde vám vyrobí průhledný plastový nosič - bělicí formu. Pak obdržíte instrukce, jak aplikovat bělicí gel s aktivní bělicí složkou o koncentraci 16, 22 nebo 30% peroxidu karbamidu. Nosič s gelem necháte v ústech několik hodin každý den, dokud nedosáhnete požadované bělosti zubů.

Bělení v ordinaci
Během ordinačního bělení budete mít bílé zoubky přibližně za hodinu a půl. Pro toto bělení se používá koncentrovaný peroxidový gel (15-38%), protože pouze vyšší koncentrace zaručuje okamžitý výsledek. Lékař nejdříve zuby vyčistí rotačním kartáčkem, poté izoluje dásně gumovou blánou nebo světlem tuhnoucí pryskyřicí a aplikuje gel, k jehož aktivaci se používá speciální lampa s modrým světlem.

Jak o své zuby pěčovat v půběhu bělení?
O zuby je dobré následně pečovat pomocí profesionálních bělicích past, zubních nití a mezizubního kartáčku. S bělostí to však nepřehánějte a snažte se spíš o přirozenost než americkou přebělenost.

Mohou se objevit vedlejší účinky?
Vedlejší účinky se mohou nebo nemusí projevit. Nejčastěji dochází k dočasnému zvýšení citlivosti zubů na teplé a studené nápoje a k podráždění dásní. První reakce odezní během dvou dnů. Podráždění dásní se může vyskytnout pouze u domácího bělení, kdy může dojít ke kontaktu bělicího činidla s dásní. Proto používejte méně gelu, a pokud přeteče po nasazení do nosiče, ihned jej odstraňte. Abyste si bílou barvu udržela, je nutné alespoň tři dny, během kterých se nový odstín usazuje a sklovina není plně zmineralizována, dodržovat bezbarvou dietu - tedy žádný čaj, kávu, cigárko či červené vínko...

Tumblr_lvr7wrxcj01r7inu9o1_1280_large
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ko-laa ko-laa | Web | 25. července 2012 v 14:35 | Reagovat

super rady! :)

2 Brenda Brenda | 25. července 2012 v 19:14 | Reagovat

Dobre rady :-) vyskusam :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama