8 věcí, které jsou opravdu dobré pro vaší pokožku

29. července 2012 v 12:03 | Animé |  •Body•
Thepoetstree-jpg_large
K tomu, aby jste byla dokonalá stačí málo! Nevěříte? Čtěte!

Je mnoho různých věcí, které jsou dobré pro vaší pokožku a většinu používáte doma každý den. Všechno co pijete nebo jíte ovlivní krásu vaší pokožku. Takže hlavní je správná životospráva a odhodlání se změnit! Každá pokožka potřebuje odlišnou péči, podle jejího druhu náchylnosti My tu pro vás máme 8 věcí, za které vám bude vděčná každá pokožka!


OLEJ
Některé věci se na první pohled zdají, že jsou naprosto nevhodné, opak je pravdou, jako olej. My se každý den pokoušíme vyhýbat potravinám a produktům s nadměrným množstvím olejem, jenže je to špatně. Neříkáme, abyste od teď konzumovali jen samí tuk, ale kupte si v drogérii olejíček na tělo a párkrát za týden se namažte. Pokud máte normální, suchou pleť či dokonce kombinaci obojího určitě volte krémy s obsahem například olivového oleje, který je navíc dobrý i pro vaše vlasy.
DOSTATEK SPÁNKU
Krása spánku není mýtus, dostatek odpočinku opravdu působí blahodárně na vaší pokožku a udrží jí tak krásnou! Nejen, že spánek je důležitý pro váš organismus, ale navíc dává pokožce dostatek času, aby sama doplnila, co potřebuje. Pokuste se v týdnu naspat každý den alespoň 7 hodin a o víkendu o hodinu více tedy 8 hodin a nezapomínejte, že spánek před dvanáctou večerní je nejlepší!
386994_452911851406465_978868293_n_large

MED
Mmmm medík, mlsotka, která je sladká a netloustne se po ní. Co je dobré pro naši pokožku může být neočekávané, cukr je všeobecně známí jako jed pro pokožku. Med je přírodního původu a díky svým složkám dodá pokožce vlhkost a dokonale jí obnoví. Máte-li citlivou pleť, určitě volte med, ten působí anti dráždivě! Masku z medu si doma můžete klidně udělat sami.
AKTIVITA
Je skoro samozřejmé, že cvičení je dobré pro vaši pokožku. Pomáhá udržet pružnost, která je zvláště důležité. Vzhledem k tomu, aktivita také zlepšuje vaše celkové zdraví, která se vztahuje i na kůži. Sedavý způsob života může napomáhat rychlejšímu stárnutí pleti.

PŘÍRODNÍ PÉČE O PLEŤ
Chcete opravdu vědět, co je dobré pro vaši pokožku? Zkrátka a dobře, například, je lepší se držet dál od výrobků s tvrdým chemickým základem. Je lepší se obrátit na přírodní produkty, které nebudou škodlivé pro vaši pokožku. Zároveň je však třeba si uvědomit, že někdy budete potřebovat čistící prostředky, které jsou tvrdší, než obvykle, vyhýbejte se, ale těm opravdu tvrdým.
VITAMÍNY, VITAMÍNY, VITAMÍNY
Pro udržení zdravé pokožky, potřebujete spoustu vitamínů. Jsou to hlavně ty z potravin, které jíte a pijete. Zaměřte se především na vitamíny A, vitamíny B (zejména biotin), vitamin C a vitamin E. Pokud se nemůžete nabažit těchto vitaminů ve vaší každodenní stravy, tak je to prospěšné vaše zdraví a pokožce.

PIZZA
Víme, že to zní šíleně, ale někdy to co je dobré jde zcela proti vašemu přesvědčení. Potraviny, jako je pizza způsobují mastnou pleť, ne? Pokud se jí nebudete přejídat každý den nebo si matlat plátek přímo po obličeji, tak se nemá, co stát! Pizza obsahuje velké množství vápníku, stejně jako sýr, mléko, jogurt, a tak dále. A vápník potřebujete! Nemusíte si nutně dávat feferonkovou pizzu, dělají se i zdravé, které jsou vyrobené ze zdravých přísad.
Img_481800_large
ČOKOLÁDA
Tohle jsme chtěli slyšet všechny! Čokoláda má strašnou pověst, že způsobuje pupínky, ale pravdou je, že malé množství čokolády denně vaší pokožce prospívá. Zejména pak tmavá čokoláda je super výhodná, protože obsahuje vitamíny a minerály. A existují i spekulace, že čokoláda má anti-aging vlastnosti!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama